II Niedziela Adwentu – C – 2018.  

 Drogie Siostry i Bracia w Chrystusie, dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy Rok Kościelny i okres zwany Adwentem. Adwent jest czasem oczekiwania nie tylko na Boże Narodzenie, przez co nawiązuje się do długiego okresu jaki upłynął od stworzenia człowieka do Narodzenia Chrystusa – ale przypomina nam również o obowiązku ciągłego przygotowywania się na spotkanie z Panem. Chrystus bowiem stale przychodzi do nas i pragnie byśmy nawiązywali z nim coraz ściślejszą łączność… W ten też sposób przygotowujemy się na ponowne przyjście Zbawiciela jakie będzie miało miejsce na końcu wieków.

Wypada nam dziś skorzystać z nawoływania św. Pawła aby stale potęgowała się nasza wzajemna miłość bo to jest warunkiem naszego zjednoczenia z Chrystusem i zarazem świetości zycia. W podjeciu tego obowiązku dopomaga nam każda Msza święta. Musimy jednak stawać przed ołtarzem z sercem czystm, ze szczerym nastawieniem, że pragniemy być coraz doskonalsi mimo naszych ludzkich przewińień za które zawsze wyrażamy szczery żal.

Dzisiejsza Msza święta będzie odprawiona za zmarłych Helenę i Wiktora Mizerskich.

W swoich modlitwach proszę pańmiętać aby modlić się za Biskupa Jana Yanty, Zofii Salamon, Stanisławy Ziobro, Rozalii Zięba, Ninie Chabińskiej, Zdzislawa Slawy i innych z Polskiej Misji Katolickiej.

Obraz Bożego Miłosierdzia odwiedza polskie Rodziny. Proszę zgłosić, kto chce zabrać obraz do swojej Rodziny i kiedy. Jest to bardzo ważne zwłaszcza dla nas Polaków. Możemy spędzić wspólnie czas z Jezusem, który obiecał przez Sr. Faustynie, że swoich czcicieli obdarzy swoim błogosławieństwem i potrzebnymi łaskami. Proszę podejść bardzo poważnie do tego pięknego nabożeństwa Bożego miłosierdzia.

Dnia 8 grudnia 2018 roku przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msza świeta będzie odprawiona o godzinie 19:00. Swięto obowiązkowe.

Dnia 9 grudnia 2018 roku Msza święta będzie odprawiona za zmarłych Helenę i Wiktora Mizerskich.

Dnia 16 grudnia 2018 roku Msza święta będzie odprawiona o zdrowie o błogosławieństwo Boże dla Teresy Kuchta z okazji jej urodzin. Wszystkiego najlepszego.

Dnia 23 grudnia 2018 roku jest spowieź świeta przed Bożym Narodzeniem. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszam i przypominam o obowiązku przygotowania misjsca w swoim sercu dla Chrystusa.

Plan na Boże Narodzeniu 2018 roku:

Dnia 24 grudnia jest Pasterka o godzinie 22:00. Przed Mszą świętą będą Jasełka czyli refleksja o Bożym Narodzeniu. Msza święta będzie ofiarowana za zmarłych: Maryi, Alicji,  Andrzeja, Adama. Bardzo serdecznie zapraszam.

Dnia 25 grudnia 2018 przypada uroczystość Bożego Narodzenia. Msza święta będzie przeniesiona z godziny 13:00 na godzinę 11:30
p
onieważ w Our Lady of Sorrows będą odprawiali Mszę świętą o godzinie 10:00. Msza święta będzie ofiarowana za członków Polskiej Misji Katolickiej. Podaję wcześniej aby wszyscy o tym pamiętali lub poinformowali swoich bliskich lub znajomych.

Dnia 31 grudnia 2018 roku będzie zakończenie starego Roku 2018. Msza święta będzie odprawiona o godzinie 17:00 a potem adoracja Najświętszego Sakramentu. Bedzie ofarowana Msza święta dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalszze błogoslawieństwo Boże w Nowym Roku 2019.

Dnia 1 stycznia 2019 roku będzie odprawiona o godzinie 11:30. 

Dnia 25 grudnia 2018 przypada uroczystość Bożego Narodzenia. Msza święta będzie przeniesiona z godziny 13:00 na godzinę 11:30 ponieważ w Our Lady of Sorrows będą odprawiali Mszę świętą o godzinie 10:00. Podaję wcześniej aby wszyscy o tym pamiętali lub poinformowali swoich bliskich lub znajomych.

Można złożyć ofarę na kwiaty do Kościoła.

Dzieci i młodzież rozpoczęły rok szkolny. Módlmy się za nich o szczególne glogoslawieństwo Boże dla nich i ich rodziców i wychowawców.

 Proszę w swoich modlitwach pamiętać o : Zofii Salomon, Stanisławy Ziobro,  Stanisawa Serafin, Niny Chabińskiej  i chorych w naszej Misji Katolickiej.

Zachęcam do modlitw za tych którzy wstąpili w sakrament małżeństwa, o umocninie i błogosławieństwo dla tych którzy planują lub przygotowywują się do sakramentu małżeństwa.

Informacje na temat Polskiego Konsulatu można znależć na Polskiej stronie internetowej. Kliknij tutaj.

Proszę ofiarować swoje modlitwy i cierpienia za pokój na świecie. Bowiem w kilku miejscach na naszej planecie. Prośmy także o pokój w naszych sercach i sumieniach.

Dom Polski – Polish American Center. 2611 Mission Road, San Antonio, TX 78214. 210- 922-6277. Z
Polski Dom zachęca do wypożyczenia Sali na przyjęcia rodzinne, uroczystości lub z okazji innych uroczystości. Sala pomiećsi 250 osób. Link do wynajmu - Kliknij tutaj.
Po dalsze informacje proszę dzwonić pod numer: 210-922-6277 lub centerpolish@yahoo.com .

Módlmy się szczególnie za nas żyjących w USA, pokój, blogoslawieństwo w pracy, rodzinie, dzieci i młodzieży oraz za Polskę aby zapanowala zgoda, pokój, troskę o dobro dla naszej ojczyzny a nie własne interesy.

Pamiętaj, aby modlić się o powołania kapłańskie i zakonne. Obowiązek budzenia powołań ciąży na całej społeczności chrześcijańskiej, która winna go spełniać przede wszystkim przez życie w pełni chrześcijańskie. Najwięcej przysługi oddają w tym rodziny, które jeśli są ożywione duchem wiary, miłości i pobożności, stają się jakby pierwszym seminarium; podobnie też i parafie, w których bujnym życiu religijnym uczestniczą młodzi ludzie. Nauczyciele i wszyscy ci, którzy w jakikolwiek sposób zajmują się wychowaniem młodych ludzi, niech starają się tak urabiać powierzonych sobie młodych ludzi, aby mogli sobie uświadomić powołanie oraz chętnie za nim podążyć. Wszyscy kapłani i siostry zakonne niech okazują jak największą gorliwość apostolską w budzeniu powołań. Wiele razy słyszałem, że jest wiele osób, które byłyby zainteresowane wspomagać seriminaria. My Salwatorianie mamy własne seminarium w Polsce koło Wrocławia. Byłoby wspaniale gdyby wielu z Was było zainteresowanych życiem, pracą i wspieraniem seminarium duchowym lub materialnym. Mamy dosyć dużo seminarzystów a koszt utrzymania i wykształcenia jest dosyć kosztowny. Jeśli byłbyś zainteresowany to otwórz na stronie Polskiej Misji Katolickiej infromacje: Seminarium. Po znalezieniu informacji możesz się skontaktować i zaoferować pomoc jednorazową, roczną, miesięczną. Pieniądze wysłane idą na utrzymanie seminarium i wykształcenie. Wielu Salwatorianów pracuje w USA z Polakami i wielu kontynentach a jak wiemy wszyscy zostali wysłani do pracy na Niwie Pańskiej przez seminarium. I Ty możesz się przyczynić do wielkiego dzieła powołań kapłańskich i zakonnych.

Witam wszystkich gości w Naszej Plskiej Misji Katolickiej.

Wszystkim ktorzy obchodzą swoje imieniny lub urodziny skaladam serdeczne życzenia: błogoslawieństwa od Boga samego i otwartości ludzkich serc.

Rozpoczęliśmy w Polsce jak i na całym świecie gdzie mieszkają Polacy uroczystości 1050 rcznicy Chrztu Polski. Jest to czas kiedy zostatliśmy oficjalnie nazwani Polakami i narodem Polskim. Niech to będzie czas modliwy i zastanowienia się jakim jestem Polakiem i co czyni mnie Polakiem.

Jeśli potrzebujesz posługi kapłańskiej to proszę mnie powiadomić. Bardzo chętnie przybędę aby Chrystus mógł pomóc i poblogosławić.

Przed rozpoczęciem Mszy św. w każdą niedzielę jest odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego. Bardzo proszę, aby przychodzić wcześniej i uczestniczyć w tej modlitwie.

Proszę bardzo aby do Kościoła się odpowiednio ubierać. Jest to nasze osobiste spotkanie z Bogiem i nasze spotkanie ze wspólnotą naszej polskiej Misji Katolickiej. Proszę bardzo aby nie rozmawiać i nie zalatwiać prywatnych interesów w Kościele. Jeśli jest taka potrzeba to będzie można spotykać się po Mszy świętej

Proszę bardzo, aby powstrzymać się od prac w niedziele. Jak słyszę wielu dalej pracuje w niedzielę i przez to przekracza przykazania Boże i zarazem daje zły przykład dla swoich dzieci, młodzieży i otoczenia.

Proszę pamiętać o odpowiedzialności za drugiego człowieka zwłaszcza za kogoś kto potrzebuje sakramentów świętych czy innej posługi. Wtedy zapraszasz Jezusa Chrystusa do osoby potrzebującej pojednania i pogłębienia wiary. Jeśli potrzebujesz posługi kapłańskiej to proszę mnie powiadomić. Bardzo chętnie przybędę aby Chrystus mógł pomóc i poblogosławić.

Znasz wielu ludzi, którzy mieszkają obok ciebie lub wiesz, że potrzebują twojej pomocy materialnej lub duchowej pamiętaj, aby im pomóc. Pomagając innym pomagasz samemu sobie, ponieważ jeszcze potrafisz dostrzec brata lub siostrę, którzy potrzebują ciebie i dają ci szanse zrobić coś dobrego i zasłużyć sobie na łaskę u Boga. To, co posiadasz nie należy do ciebie, ale tylko Bóg daje ci szansę zbierania zasług tutaj na ziemi. Skorzystaj z tej okazji. Może ty kiedyś będziesz potrzebował pomocy i serca. Może i ty w swoim życiu będziesz kiedyś potrzebował czyjejś pomocy.

 Zachęcam do odwiedzania naszej polskiej strony internetowej pod adresem: www.pmk-sa.com albo Our Lady of Sorrows: www.ourladyofsorrows-sa.org . E-mail do Ks. Mariana Piekarczyka jest następujący: mpiekarczyk@satx.rr.com lub do Pana Edwarda Langi jest: edlanga@att.net . Pod tymi adresami możesz sie skontaktować jeśli masz jakies pytania lub szukasz informacji.

Jeśli znalazłeś Polską Misję Katolicką na Internecie to proszę tę informacje przekazywać dla innych Polaków, aby i inni mogli czytać, pogłębiać swoją wiedze o Kościele, Polakach, nie gubić naszego pięknego języka i czuć się Polakiem.

Pragnę wszystkich Was poinformować, że mój telefon domowy zostal zmieniony na numer: 210-730-1234.